Co to są zmiany lokatorskie i dlaczego warto je zrobić?

Co to są zmiany lokatorskie i jak zrobić projekt zmian lokatorskich?

Zmiany lokatorskie - projektant chojnice

Jeśli trafiłeś na ten artykuł to zapewne kupiłeś mieszkanie od dewelopera lub planujesz taki zakup. Przeglądasz oferty deweloperów i nie możesz znaleźć mieszkania, którego układ odpowiada na wszystkie Twoje potrzeby. Czy wiedziałeś o tym, że istnieje coś takiego jak zmiany lokatorskie?

Co to są zmiany lokatorskie?

Zmiany lokatorskie zwane inaczej przeróbkami lokatorskimi, to mówiąc w skrócie  modyfikacja rozkładu mieszkania zaproponowanego przez dewelopera. To deweloper wykona za Nas zmiany wykończeniowe na etapie budowy. Eliminuje to zatem kosztowne zmiany już po odbiorze mieszkania.

Jakich zmian lokatorskich możemy dokonać?

Co deweloper to jednak nieco inna praktyka. Powyższa lista może być krótsza lub dłuższa, za niektóre zmiany będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Jeśli chcesz tylko przesunąć gniazdka lub punkty oświetleniowe to z reguły deweloper nie policzy za to dodatkowych opłat. Jeśli jednak chcesz zwiększyć ich ilość, dostawiać dodatkowe ścianki, robić ogrzewanie podłogowe to zapewne będziesz musiał zapłacić za mieszkanie więcej. Jest to jednak i oszczędność czasu i pieniędzy bo taka zmiana może Cię kosztować dużo mniej, niż gdy zaczniesz je wprowadzać już po odbiorze mieszkania (w końcu burzysz ściany tylko na papierze).

Zmiany lokatorskie krok po kroku - czyli od czego zacząć?

Zdarza się również, że deweloper dysponuje własnym projektantem i zezwala na projekty zmian lokatorskich sporządzone w konsultacji tylko z danym biurem projektowym. 

Jeśli zależy Ci jednak na tym aby mieszkanie było skrojone na miarę i odpowiadało na wszystkie Twoje potrzeby warto skorzystać z profesjonalnego projektanta wnętrz, który podejdzie do tematu indywidualnie. Jeśli myślisz docelowo nad skorzystaniem z usług projektanta wnętrz, w celu stworzenia projektu dla Twojego mieszkania, to zgłoś się do projektanta szybciej niż po odbiorze mieszkania.  Zazwyczaj zmiany lokatorskie są wliczone w cenę projektu koncepcyjnego lub kompleksowego. Tak wygląda współpraca w moim biurze. Istnieje również opcja zamówienia samych rysunków wykonawczych dla dewelopera bez rozpatrywania projektu wnętrza. Możesz również skorzystać z moich usług już na etapie zmian lokatorskich i otrzymać taki projekt gratis w ramach projektu koncepcyjnego lub kompleksowego aranżacji wnętrz. Szukasz projektanta wnętrz z Chojnic lub akceptujesz współpracę zdalną to skontaktuj się ze mną. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego co składa się na projekt wnętrza zapraszam do zapoznania się z ofertą

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *